Hakkımızda

Biz kimiz?

Konya çapında teknolojiye ilgi duyan, bir şeyler geliştirmek ve bilgi paylaşımında bulunmak isteyen insanlardan oluşan bir topluluğuz.

Google ile ilgimiz nedir?

Google kendi teknolojilerinin konuşulduğu grupların oluşması için birkaç çalışanını bu konuda görevlendirmiş  ve bu iş için web sitesi, mail listesi kurmuş durumda. Google’ın teknoloji gruplarından beklentisi kendi teknolojilerinin konuşulduğu organizasyonlar düzenlemeleri. Ayrıca teknoloji grubunun büyüklüğüne göre teknoloji grubunun bulunduğu yerde Google organizasyon düzenleyebiliyor. Biz de bahsettiğimiz bu Google Teknoloji Gruplarının Konya koluyuz.

Neler yapmayı planlıyoruz?

Güncel teknolojilerde bilgi paylaşımının sağlandığı, katılımcıların birbirleriyle etkili iletişim kurabildiği organizasyonlar düzenlemeyi ve küçük çalışma grupları ile ortaya bir şeyler çıkarmayı planlıyoruz.

Kimler katılabilir?

Her çevreden teknolojiye ilgi duyan ve boş zamanlarında bir şeyler yapmak isteyen öğrenci, çalışan, akademisyen vb. herkes katılabilir.

Katılımcılara faydası ne olacak?

Güncel teknolojiler hakkında bilgi paylaşımı yapılacağından katılımcıların bilgi birikimi artacaktır. Farklı yaşlarda ve farklı çevrelerden katılımcılar (öğrenci, çalışan, akademisyen vb.) olacağından yeni insanlarla tanışma fırsatı yakalanacaktır. Katılımcılar küçük çalışma gruplarında yer alarak kendilerini geliştirebilecek ve ortaya bir şeylerin çıkmasını sağlayabileceklerdir. (Katılımcıların ve çalışma gruplarının yaptıkları çalışmaları Dünya’daki farklı teknoloji gruplarına duyurma imkanımız olduğundan yapılan çalışmalar katılımcılara farklı kapılar açabilir.)

Bir katılımcı ne yapabilir?

Katılımcılar ilgilendikleri teknoloji hakkında organizasyonlarda sunum yapabilir. Çalışma grubu kurabilir veya çalışma gruplarında yer alabilir. Organizasyonlarda görev alabilir veya bizim aklımıza gelmeyen yeni fikirleri ile yeni şeyler yapabilirler.

Hangi konularda çalışmalar yapılabilir?

Konya Google Teknoloji Grubu olsak da, Google teknolojileri genel olarak başarılı olsa da kendimizi Google Teknolojileri ile sınırlamak zorunda değiliz. Gelecek vaat ettiğini düşündüğümüz veya faydalı olacağını düşündüğümüz her türlü teknolojik konuda çalışmalar yapabiliriz. Örnek olsun diye aklımıza gelen birkaç çalışma konusunu aşağıda yazdık

Android

Google Cloud

Google Map, Earth

Google AI

Google Assistant

Chrome

Linux

Web(PHP, MySQL, HTML5, CSS, JavaScript, Ajax)